طرح مشکل – قسمت دوم

   مردم با سرگرم شدن به امورشخصیتی ، فرصت بودن با درون را ازدست داده اند و مشغول به ضبط وربط  مسائل روزمرگی شان به اسم زندگی شدن.زندگی با آرامش وهمراه با خرد زیستی،تبدیل به یه رویائی شده که هرکدام ازما درحسرت اش هستیم. ما به انگیزه بدست آوردن،شدن ورسیدن،مدام به دنبال سراب ها ودلخوشی های شخصیتی می گردیم ولی هربارکه خود راغرق درآنها می کنیم،متوجه غیراصیل بودن شان می شویم و حس می کنیم این آن چیزی نیست که عزیز درنمان ازما طلب می کند.
راحت بگم،این درون تا ما را دوباره با خودش پیوند ندهد،به بی قراری هایش ادامه می دهد،حتی اگه یه عمرطول بکشد.به نظرشما دراین وضعیت،انسان  یا همان من وشما، کاری واجب تر ازرفع این رنج  کهنه داریم؟ اهمیت دادن وچسبیدن به شخصیت بهتراست یا بودن با عزیزدرون ودرتعادل زیستن .انسان امروز به شدت درگیر رفتارهای نمایشی ومعامله گرانه شده ،رفتارهائی که به دلائل گوناگون ریشه دروابستگی واحتیاج روانی ما به قضاوت دیگران دارد.ظهورچنین رفتارهای نمایشی ای حرکات وافکارآزمندانه ای را درمیان مردم موجب شده که در برخوردها به خوبی  به چشم می خورد .
انسان معاصرعلیرغم شتاب روزافزون در گسترش دانش، درزمینه ارتباط با درون خود، گام مؤثرومفیدی برنداشته. به همین دلیل می توان ادعا کرد، متأسفانه روان نسل بشر با سرعتی بی سابقه درحال اضمحلال است . انسان  به دلیل سرگرم شدن به جذابیت دانش، درگیربودن دررقابت اجتماعی وتوجه ویژه به تولید ثروت به عنوان اصلی ترین ابزارپیروزی دراین رقابت،انگیزه باطنی اش را درمیل به شکوفائی خرد ورهائی ازیاد برده.
انسان اشتباهأ براین باوراست که پرداختن به دانش وگسترش آن به معنی متجلی شدن خرد دروجودش است .اودانش را با خرد یکی واشتباه گرفته،اما اگرقادربه تصرف تمام کرات وسیارات هم بشود، بازهمچنان روان اش ازغم دوری عزیزدرون وفقدان خرد به خودش می پیچد .فراموش نکنیم توانائی انسان درگسترش دانش بدون حضورخرد قطعأ منجربه تباهی نسل بشر وطبیعت می شود. متأسفانه شکوفه نورس روان انسان قبل ازشکوفائی وتبدیل به میوه خرد، پژمرده از درخت زندگی جدا وفنا می شود.
  برنامه انسان،درنحوه برخورد وشیوه ادراک نسبت به خود وزندگی دستخوش حمله ویروسی به نام (فکر) شده. وذهن ارتباط اش را با فطرت ازدست داده.این دورافتادگی ازفطرت باعث شده، انسان ماهیت الهی وعنوان اشرف مخلوقات بودنش را به بهای ناچیزی با صفتی هوائی وتوهمی به اسم شخصیت یا من معاوضه کند .
(فکر،مانعی شده در استفاده انسان از نرم افزاراصیل اش یعنی فطرت،این قطع ارتباط همون عامل ایجاد رنج وبی قراری های انسان است،علت ناله نی بابت دورافتادن ازنیستان، افسردگی طوطی درقفس بازرگان و بی قراری اش برای بازگشت به جنگل .
شاید درزمانی مطالب این وبلاگ را می خوانید، که علیرغم خواندن کتب گوناگون وصرف وقت بسیارهنوز راهی برای پایان دادن به سرگشتگی وبی قراری های روحی تان پیدا نکرده اید وهمچنان به دنبال شاه کلید رهائی وسخنی مفید برای حل مشکل تان هستید،  درپاسخ به چنین همتی تنها می شود این نوید روداد که درباغ مصفای شناخت وحقیقت به روی هرانسان صادقی گشوده است.

این نوشته در خود‌شناسی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>